אודות

זאביק זומרפלד אשר נהרג בפעילות בדרום לבנון בשנת 97' לא הספיק ללמוד לימודים אקדמאים. אנחנו, משפחתו, בעקבות זאת החלטנו להקים קרן על שמו אשר תאפשר לבחורים צעירים מיחידתו של זאביק, סיירת הצנחנים, לממש את הלימודים האקדמאים.
סיירת הצנחנים היא אחת מיחידות העילית המובחרות ביותר בצה"ל ואנו מרגישים שבחורים צעירים אלה חייבים לקבל איזושהי הכרת תודה על תרומתם למדינה ולחברה הישראלית.
בעיית מימון לימודיהם האקדמאים של חיילים משוחררים הפכה להיות בעיה ציבורית מרכזית בישראל במשך הרבה מאוד זמן.
הבחורים הצעירים אשר מתמודדים עם שירות צבאי קשה וארוך (3 שנים) מגלים שמימון לימודים יכול להיות דבר מאוד קשה (או בלתי אפשרי כלל).
קרן זאביק זומרפלד החלה את פעילותה בשנת - 1998 ואפשרה קבלת מלגות בסך 34,000 ש"ח לשני סטודנטים. הענקת המלגות התאפשרה בעזרת תרומות שנאספו בידי המשפחה.
כעת, אנו פונים אליכם, הציבור, בבקשה לעזור לנו בגיוס תרומות למען צעירים אלה, כך שבשנים הבאות נוכל להעניק מספר רב יותר של מלגות.

עקרונות הקרן ומטרותיה העיקריות:

1. לעזור במימון לימודים אקדמאים ליוצאי ומשרתי סיירת הצנחנים באחד ממוסדות הלימודים המאושרים של מדינת ישראל, זאת על-מנת להנציח את זכרו של זאביק זומרפלד אשר נפל בעת שירות החובה שלו.


2. להנציח את זכרו של זאביק זומרפלד למען כל מטרה בתחומי ההשכלה, תרבות, בריאות ושירות חברתי.

 

מייסדי הקרן, מיכל ודן זומרפלד לקחו על עצמם משימה זו תוך התמדה ללא לאות, להגדיל את מימון הקרן על-מנת להשיג את מטרתה ויעודה להיטיב עם אלה שיצליחו ליהנות מפירות הקרן.

 

חבר הנאמנים

לקרן חבר נאמנים המונה לפחות שבעה חברים. חשוב לציין כי חברי הקרן עובדים בהתנדבות ותפקידם העיקרי מתמצה בגיוס תרומות לקרן, מיון המועמדים ובחירתם. 

 

שקיפות ודווחים

כל הוצאות הקרן מסתכמות בחלוקת הכספים כמלגות לסטודנטים בלבד. בעלי התפקידים המקצועיים כגון היועץ המפשטי ורואה החשבון עובדים בהתנדבות. גם חשבון הבנק בו מתנהלים כספי הקרן פטור מעמלות. הקרן מגישה דו"ח שנתי לרשויות ובכללם רשויות המס. מסמכי הקרן זמינים לכל המעוניין וניתן לעיין בהם במשרדי הקרן.